Tekstovi.mk

Тоше Проески

Има ли ден за нас


Текст


Чекорот мој води кај што си ти Сонлив град и кутре Чуваш ли ти еден куфер со сни Малку сјај за утре. Тропнувам пак како тогаш кај вас Гласот твој го слушам Прекрасна си, гледам бездна пред нас Мојот цвет без душа. Реф. Има ли ден за нас Да откријам дека сум жив Да фрлам превез од страв и страст Да потпишам дека сум крив Има ли бар еден ден за нас Да откријам дека сум жив Да фрлам превез од страв и страст Да потпишам дека сум крив Прозбори! Вратата ноќва е сведок на сe Болката е точна Ниеден збор нема оган и лед Како ли да почнам? Чекорот мој води кај што си ти Сонлив град и кутре Чуваш ли ти еден куфер со сни Малку сјај за утре?


osmrtnicama ljubuški umrli ljubuški osmrtnice grude smrtovnice sarajevo osmrtnice smrtovnice livno umrli lektire jastuci madraci horoscope umrli vicevi horoskop knjigeAdded by

Admin

SHARE

ADVERTISEMENT

VIDEO

Avtomobilua.com - быстрая продажа и легкая покупка новых и б/у автомобилей. Автобазар, на котором продается 1400 автомобилей каждый день, автосалони. Поиск по базе объявлений о продаже автомобилей. Каталоги автосалонов и СТО на Автомобил Україна.